SaBBa + Roska Brno = město na MaRSu

 

„Tak v sobotu zase na MaRS!“ Místo skafandrů navlečeme trička a sejdeme se v Lázeňském a relaxačním centru Rašínova v Brně. Nestartujeme totiž do kosmu, ale na sportovní charitativní akci Maraton s roztroušenou sklerózou“, který pořádá NF Impuls s podporou Unie ROSKA. Letos se konal poosmé celorepublikově a z toho v Brně popáté. Přivítalo nás sportovní centrum, které je dostatečně velké, aby mohlo pojmout všechny účastníky, ale přitom komorní, abychom mohli dělat věci společně. Máme k dispozici tělocvičnu, posilovnu a bazén s vířivkou a malý bar, kde můžeme čerpat energii mezi cvičením.

 

Každý si mohl vybrat: Kruhový trénink, kondiční cvičení, lekce zumby, posilovna. Aktivně nám pomohly i lektorky ze SaBBy. Cvičení se šátky vedla Irena Horká, která nás také pořádně proháněla při aquaerobiku v bazénu. Blanka Urbánková z téhož spolku nás rozdivočila a nakonec i uvolnila při smíchocvicích.

 

Na závěr jsme si zazpívali s kytarou Honzy Vodičky, Milana Svobody a Pavla Abesky opět ze SaBBy. Den se vydařil a na dobrovolném vstupném se vybralo 4 200 Kč, které budou použity na nákup cvičebních pomůcek, kterých není nikdy dost...

 

Díky všem a zase za rok!

 

Kamila Neplechová, Roska Brno–město

Mgr. Blanka Urbánková, SaBBa

 

 

Na začátku nás trápily

přetrhané vztahy. Dříve bylo běžné, že rodinu tvořilo více generací: od prarodičů až po vnoučata. Často pod jednou střechou si navzájem předávali životní moudra, vychovávali se, obohacovali a především prožívali vztahy. Dnes se mladí stěhují do svých bytů na druhý konec kraje či světa. Co zbývá lidem, kteří nechtějí být sami zavření mezi čtyřmi stěnami?
 

Rozhodli jsme se to změnit

Nechceme vidět babičky, co o sebe přestávají dbát, uzavírají se do sebe, přestanou naslouchat druhým a mluví o svých problémech, nemocech.
Nechceme vidět dědečky, jak bafají ze svých fajek, popíjí kafíčko a nadávají na špatně odpískaný ofsajd.
 

A přišla královna ze Sáby

Od roku 2004 se schází lidé, co nechtějí sedět s rukama v klíně, a proto pořádají vystoupenímódní přehlídky, vernísáže, výlety a operní koncerty. V roce 2007 bylo nutné uvést na plakátech "nějaké jméno". Co chceme vyjádřit, jaké chceme být? Stydíte se za svůj věk? Ptali se nás.
Sdružujeme se, jsme aktivní a máme vnoučata. 
 

Hmm, to nezní špatně. Co z toho všeho budu mít?

1. Poznáte nové lidi - SaBBa má v základech spolupráci s ostatními, bez ohledu na věk, pohlaví nebo národnost.
2. Projevíte svůj talent - členové, kteří netančili na vlastní svatbě tančí před obecenstvem, jiní zpívají vlastní texty při představení.
3. Zlepšíte si fyzické i duševní zdraví (budete-li chtít) - ze SaBBáků, co se v mládí nepohybovali se stávají turisti a sportovci.
4. Přenesete své nadšení na rodinu, vnoučata.
5. Budete intenzivně prožívat vaše vztahy.
 
Přesvědčili jste mě. Půjdu na akci, kterou pořádáte.
 

Zapojení partneři

Skřivánek (Brno-Bystrc), CK Boš Ostrava, Country kapela Stetson z Velkého Meziříčí,  Elektro Tišnov, AidaréBodyzorb,  TJ TESLA, Potraviny Brněnka, Than Nguyen Manh, Pavel Abeska a kapela Stetson, ZmrzlinaFABBRI, diskuzní klub Anima Felix.

Aktivní babičky děkují :)

 

 

Děkujeme institucím, které pomáhají při realizaci našich akcí.

MAGISTRÁT MĚSTA BRNA
JIHOMORAVSKÝ KRAJ, RODINNÁ POLITIKA
MČ BRNO KOMÍN
BRNO  ZDRAVÉ MĚSTO


    

      

          MČ Brno - Komín